Harvia headquarters, Muurame, factory

Yhteyshenkilöt

Henkilökuntamme

HARVIAN PÄÄKONTTORI

Puhelinvaihde: +358 207 464 000

Avoinna:

Ma-pe klo 8.00 – 16.00 (paitsi Suomen kansallisina juhlapyhinä)

Puheluiden verolliset hinnat:

Kiinteästä verkosta: 8,35 snt/puh + 16,69 snt/min
Matkapuhelimesta: 8,35 snt/puh + 16,69 snt/min
Ulkomailta: Tavallinen ulkomaanpuheluhinta


Tuotetuki

Tuotteisiin liittyvissä teknisissä asioissa voit ottaa yhteyttä Harvian tuotetukeen soittamalla numeroon: +358 207 464 030.

Tuotepäällikkömme auttavat mielellään sinua tuotteisiin liittyvissä teknisissä ongelmissa.

Tuotetuen puhelinpalvelu on auki seuraavasti:
ma-pe klo 8-16 (yritysasiakkaat)
ma-pe klo 10-15 (kuluttaja-asiakkaat)

Suomen kansallisina juhlapyhinä tuotetuki on suljettu.

Puheluiden verolliset hinnat:

Kiinteästä verkosta: 8,35 snt/puh + 16,69 snt/min
Matkapuhelimesta: 8,35 snt/puh + 16,69 snt/min
Ulkomailta: Tavallinen ulkomaanpuheluhinta

Kotimaan myynti

Tutustu kotimaan myynnin yhteyshenkilöihin

Anssi Pelkonen
Jussi  Sirviö

Jussi Sirviö

Myyntipäällikkö

Saunat, B2B

Puh. +358 207 464 170
Email jussi.sirvio@harvia.fi

Kalle Saarinen

Kalle Saarinen

Myyntipäällikkö

Saunat ja saunaprojektit

Puh. +358 406 148 115
Email kalle.saarinen@harvia.fi

Aaro Harvia
Tomi  Paattiniemi

Tomi Paattiniemi

Myyntipäällikkö

Etelä-Suomi, Turku

Puh. +358 207 464 028
Email tomi.paattiniemi@harvia.fi

Mika Savolainen

Mika Savolainen

Myyntipäällikkö

Itä-Suomi, Kouvola, Kotka

Puh. +358 207 464 025
Email mika.savolainen@harvia.fi

Heikki Viitanen

Heikki Viitanen

Myyntipäällikkö

Pohjois-Suomi

Puh. +358 207 464 024
Email heikki.viitanen@harvia.fi

Ville Harvia

Ville Harvia

Myyntipäällikkö

Länsi-Suomi

Puh. +358 207 464 174
Email ville.harvia@harvia.fi

Minna Borenius

Ruotsin myynti

Tutustu Ruotsin myynnin yhteyshenkilöihin

Tomas Hjälmeby

Tomas Hjälmeby

Myyntijohtaja

Ruotsi, Norja, Tanska & Islanti

Puh. +46 708892560
Email tomas.hjalmeby@harvia.com

Hannu Hulanmäki

Hannu Hulanmäki

Aluepäällikkö

Ahvenanmaa (Suomi), Ruotsi & Norja

Puh. +46 70 576 11 36
Email hannu.hulanmaki@harvia.se

Vientimyynti

Tutustu vientimme yhteyshenkilöihin

David  Ahonen
Aku Valta

Aku Valta

Myyntijohtaja

Australia, Uusi-Seelanti & Japani

Puh. +61 400 106380
Email aku.valta@harvia.com

Joakim Heino

Joakim Heino

Myyntijohtaja

Kiina & Aasian ja Tyynenmeren alue

Puh. +852 9227 8406
Email joakim.heino@harvia.com

Ardo Ainsaar

Ardo Ainsaar

Aluepäällikkö

Estonia

Puh. +372 51 05 825
Email ardo.ainsaar@harvia.ee

Teodors Karlsons

Teodors Karlsons

Aluepäällikkö

Latvia

Puh. +371 2 945 9358
Email teodors.karlsons@harvia.fi

Paulius Radžiūnas

Paulius Radžiūnas

Aluepäällikkö

Liettua

Puh. +370 699 91810
Email paulius.radziunas@harvia.fi

Taavi Kaldoja

Taavi Kaldoja

Myyntipäällikkö

Spa- & Sauna-ratkaisut

Puh. +372 50 81 200
Email taavi.kaldoja@harvia.fi

Abderrahim Zad

Abderrahim Zad

Aluepäällikkö

Pohjois-Afrikka & Arabimaat

Puh. +358 40 771 2028
Email zad.abderrahim@harvia.fi

Mahmoud Naguib

Mahmoud Naguib

Business development

Kuwait

Puh. +965 900 37555
Email mahmoud.naguib@harvia.com

Igor Drozdov

Igor Drozdov

Myyntikonsultti CIS-maat

Puh. +7 931 303 3507
Email igor.drozdov@harvia.com

Vladimir Milyukov

Vladimir Milyukov

Aluepäällikkö

Espanja & Latinalainen Amerikka

Puh. +34 603 758 190
Email vladimir.milyukov@harvia.fi

Annukka Kauhanen

Annukka Kauhanen

Vientimyynti, tiiminvetäjä

Puh. +358 50 3390700
Email annukka.kauhanen@harvia.fi

Pirkko-Liisa Haimi
Jana Rekonen
Maiju Anttila
Nurana  Atayeva

Nurana Atayeva

Vientimyynti & saunaratkaisut

Puh. +358 40 6783301
Email nurana.atayeva@harvia.fi

Tuotetuki

Löydät useimmin kysytyt kysymykset ja niiden vastaukset UKK-osiostamme. Luethan sivun läpi ennen yhteydenottoasi tuotetukeemme.

Jos asiasi koskee jo hankittua Harvian tuotetta, seuraavat tiedot on hyvä olla valmiina:

  • Tuotteen tyyppi

  • Tuotteen sarjanumero

  • Kuitti/ Tuotteen ikä

  • Mahdolliset aikaisemmat huoltotoimenpiteet

Voit ottaa yhteyttä Harvian tuotetukeen soittamalla numeroon: +358 207 464 030.

Tuotepäällikkömme auttavat mielellään sinua tuotteisiin liittyvissä ongelmissa. Tuotetuen puhelinpalvelu on auki seuraavasti: ma-pe klo 8-16 (yritysasiakkaat) ma-pe klo 10-15 (kuluttaja-asiakkaat) Suomen kansallisina juhlapyhinä tuotetuki on suljettu.

Puheluiden verolliset hinnat:

Kiinteästä verkosta: 8,35 snt/puh + 16,69 snt/min Matkapuhelimesta: 8,35 snt/puh + 16,69 snt/min Ulkomailta: Tavallinen ulkomaanpuheluhinta

Teemu Harvia

Teemu Harvia

Tekninen johtaja

Teknisen neuvonnan esimies


Email teemu.harvia@harvia.fi

Markku Haapoja

Markku Haapoja

Tuotepäällikkö


Email markku.haapoja@harvia.fi

Arto Hakala

Arto Hakala

Tuotepäällikkö


Email arto.hakala@harvia.fi

Jari Kovanen

Jari Kovanen

Myyntipäällikkö

Varaosat


Email jari.kovanen@harvia.fi

Kari Kovalainen

Kari Kovalainen

Tekninen neuvonta

Saunat & lauderatkaisut


Email kari.kovalainen@harvia.fi

Markkinointi

Kiireettömissä pyynnöissä ota yhteyttä sähköpostilla osoitteeseen: marketing@harvia.fi.

Päivi Juolahti

Päivi Juolahti

Innovaatio- ja markkinointijohtaja

Puh. +358 40 7033480
Email paivi.juolahti@harvia.fi

Juho Laurio

Juho Laurio

Markkinointi- ja viestintäpäällikkö

Mediakontaktit

Puh. +358 40 705 3288
Email juho.laurio@harvia.fi

Ville Sormunen

Ville Sormunen

Sisällöntuotanto & sosiaalinen media

Yhteistyöt ja sponsorointipyynnöt

Puh. +358 44 511 0193
Email ville.sormunen@harvia.fi

Tuotanto

Mika Suoja

Mika Suoja

Vice President, Operations & Sourcing


Email mika.suoja@harvia.fi

Osto

Tutustu kotimaan oston yhteyshenkilöihin

Matti Kivimäki

Matti Kivimäki

Ostojohtaja


Email matti.kivimaki@harvia.fi

World map

Etsi lähin jälleenmyyjäsi

Unelmiesi sauna- & spa-elämys odottaa sinua.